Jak przymierzyć buty dla niemowlaka?

Opublikowany Autor MamaDodaj komentarz

Zakup pierwszych butów dla niemowlaka to spory stres. Na pewno zastanawiasz się, jak je przymierzyć tak małemu dziecku!. Zobacz…

Buty dla niemowlaka – od czego zacząć wyprawę na zakupy?

Jeśli wybierasz się do sklepu, po buty dla niemowlaka, najlepiej weź ze sobą kogoś do pomocy. Niestety na współpracę dziecka trudno liczyć. Trzeba znaleźć sposób, aby sprawdzić czy but pasuje na małą stópkę bez udziału głównego zainteresowanego.

Kilka sprawdzonych sposobów mierzenia butów niemowlęcych

Skoro dziecko rzadko chce współpracować i nie powie, czy buty niemowlęce nie są za małe albo za duże, jak możesz sama to sprawdzić? Jest na to kilka sposobów:

  • Najprościej jest, gdy buty mają wyjmowaną wkładkę. Wystarczy położyć ją na podłodze, dziecko postawić na wkładce i widzimy, czy but jest w dobrym rozmiarze.
  • Drugi sposób mierzenia butów dzieciom sprawdza się tylko przy miękkich czubkach. Wówczas można dotykiem wyczuć, gdzie znajdują się paluszki maleństwa.
  • Jeżeli żaden z powyższych sposobów nie da się zastosować przy wybranym przez Ciebie modelu, spróbuj włożyć swój palec za piętkę malucha. Gdy palec nie da się wcisnąć, but jest za mały.
  • Wiele sklepów dysponuje specjalnymi miarkami. Mogą mieć postać kartki z wyrysowaną stopą i określonymi rozmiarami, centymetra z dopasowaniem numeracji lub rozsuwanej linijki. Wystarczy postawić na nich dziecko, by sprawdzi, jaki rozmiar będzie najlepszy.
buty dla niemowlaka
buty dla niemowlaka (Pixabay)

Najlepiej by było, gdybyś mogła skorzystać ze wszystkich powyższych sposobów i mieć stuprocentową pewność, że wybrałaś dobry rozmiar.
Gdy już zabierzesz buty do domu nie zapomnij raz na dwa-trzy miesiące sprawdzić, czy malec z nich nie wyrósł. Pamiętaj też, że nie wolno kupować zbyt dużych bucików „na zapas”, ponieważ nie trzymają one dobrze stopy dziecka.

Czy kupować używane buty dla niemowlaka?

O ile w przypadku ubranek dla dziecka  jestem  jak najbardziej za kupowaniem używanych, o tyle w przypadku butów dla niemowlaka zdecydowanie odradzam. Obuwie dziecięce dostosowuje się do stópki i układa do niej już po kilku założeniach. Używane buty nie tylko mogą wady postawy, ale również być zwyczajnie niewygodne.

[dzieciennik_plugin_related_posts columns="4" post_type="post" posts_per_page="4" post_thumbnail_size="medium" view="grid" ]

Dodaj komentarz